O MNIE

Wykształcenie:

- Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego, kierunek Kulturoznawstwo w zakresie Animacja kultury

- Prywatne Studium Zawodowe Plastyczne „OPUS-ART” w Sosnowcu - kierunek techniki malarskie – witraż

Wykonywaniem witraży zajmuję się od 2002 roku. Jest to magiczna i fascynująca praca…

Projektowanie, dobór kolorystyki, wycinanie, szlifowanie szkła i lutowanie stały się moją pasją.

Większość prac wykonuję w technice Tiffany polegającej na łączeniu kawałków szkła przy pomocy folii miedzianej pokrywanej cyną. Stosuję również technikę tradycyjnego łączenia szkła za pomocą profili ołowianych oraz imitację witraża – technika naklejania na szkło bardzo trwałej folii wykończonej taśmą ołowianą.

W swoich pracach wykorzystuję również specyficzne i oryginalne rozwiązania łączenia szkła z innymi materiałami. Witraże wykonywane w technice Tiffany wzbogacam elementami tkanin, koronek, papieru oraz suszonych kwiatów. Przy projektowaniu i wykonywaniu witraży zwracam szczególną uwagę na harmonię, estetykę, oryginalność oraz dokładność wykonania.

Wymagania klientów stawiają przede mną różne, nowe wyzwania. Dzięki nim rozwijam swoje umiejętności, tworzę rzeczy jedyne i niepowtarzalne.

W galerii witraży znaleźć można witraże, które można zakupić bezpośrednio w Pracowni oraz witraże projektowane i wykonywane na indywidualne zamówienie. Zapraszam do zapoznania się z bogatą i bardzo zróżnicowaną ofertą Pracowni.

o mnie obrazeko mnie obrazek